Најлуђа лига на свијету, лидер још стријепи за опстанак

Дарко Драгичевић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Најлуђа лига на свијету, лидер још стријепи за опстанак

ВАРШАВА - Пољска Екстракласа је већ годинама позната као једна од најузбудљивијих лига у Европи, гдје се ситуација мијења из сезоне у сезону.

Факти

  • Разлика између лидера и зоне испадања само 12 бодова

  • Великан Легија се налази на дну

  • Сви тимови и даље у конкуренцију за Европу

Док се у већини осталих лига круг фаворита за титулу годинама минимално мијења, у Пољској се равнотежа снага мијења из сезоне у сезону

Ова сезона је тек посебна и ситуација је таква да садашња три лидера (Заглебје, Јагиелонија и Лех) у случају серије лоших резултата могу чак и да испадну јер је разлика између првог и екипа која испада само 12 бодова. До краја ће се водити велика трка за титулу али и за пласман у Европске купове , мада ће да кува и на дну јер слиједи велика борба за опстанак.

Арка неприкосновена на домаћем терену

Ово је свакако лига у којој је заиста сваки гол важан, јер на крају колико има екипа у бод или два могуће је да на крају одлучује и гол-разлика. Обај шампионат доноси и занимљивости да је на примјер Арка тим који је на домаћем терену готово несавладив и да се гледа само тај учинак био би на диоби првог мјеста. Али у гостима Арка има тек једну побједу и један реми уз чак десет пораза, што је чини најслабијом гостујућом екипом.

Вуковић спасава Виђев

Још једна занимљивост долази из редова најпознатијег пољског клуба, варшавске Легије. Клуб из главног  града који има највише титула налази се тек на 16. мјесту и бори се за опстанак.

У Пољској ни велика улагања не доносе инстант резултат. Виђев Лођ има велики буџет, али су имаи серију лоших резултата па ће их у финишу сезоне спасавати Бањалучанин Александар Вуковић.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.