Фото: Пеђа Милосављевић/Стар спорт
НОВИ САД - Војводина би у наредним данима могла да реализује један од највећих излазних трансфера ове зиме, пошто је Стефан Букинац, један од најперспективнијих левих бекова у српском фудбалу, надомак потписа за швајцарски Јанг Бојс.
Како преноси "Mozzart Sport", млади дефанзивац из Новог Сада требало би ускоро да стави параф на уговор који ће га везати за клуб из Берна на четири и по године, чиме би направио велики корак у својој каријери.
Према доступним информацијама, Војводина ће од овог посла зарадити 2.200.000 евра, док су након дугих преговора договорени и додатни бонуси који би могли да повећају укупну суму у зависности од Букинчевих учинака у новом клубу.
Уз то, “црвено-бијели“ са "Карађорђа" обезбиједили су и проценат од наредне продаје, па ће Војводини припасти десет одсто уколико Букинац у будућности буде трансферисан из Јанг Бојса.
Интересовање за младог бека било је значајно током читавог зимског прелазног рока, а у трци су се налазили и поједини клубови из њемачке Бундеслиге. Ипак, швајцарски шампион показао је највећу упорност и конкретност, што је на крају и пресудило да посао буде приведен крају.
Занимљиво је и да се Букинац раније налазио на радару Црвене звезде, још у периоду када је чекао већу шансу у првом тиму Војводине, али тада трансфер није реализован.
Осим овог посла, Новосађани су близу још једне велике продаје – трансфер Колинса Сиченџеа у енглески Чарлтон могао би да донесе око 1.900.000 евра.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.