Мароко и Хрватска иду даље, Белгија отпала

Д.К.

ДОХА - Репрезентације Марока и Хрватске са седам, односно пет освојених бодова пласирале су се у осмину финала Свјетског првенства из групе Ф.

Изабраници Златка Далића одиграли су без голова против Белгије у мечу трећег кола, док је Мароко славио против Канаде са 2:1.

Одличан меч виђен је у дуелу "коцкастих" и селекције Роберта Мартинеза. Фалили су само голови, али је узбуђења итекако било.

У првом полувремену након једне грешке Јаника Фереира Караска и фаула над Андрејом Крамарићем судија Ентони Тејлор је показао на бијелу тачку, али је након интервенције ВАР-а поништио одлуку, јер се Дејан Ловрен нашао у офсајду прије него што је начињен прекршај. Борба се распламсала у другом полувремену.

Четири одличне шансе за Белгију имао је Ромелу Лукаку. Најприје у 61. минуту када је са петерца погодио стативу.

Два минута касније још боља прилика за центарфора "црвених ђавола", али је са пар метара главом пребацио празан гол.

У другом сусрету ове групе Мароко је савладао Канаду са 2:1.

Сва три гола виђена су у првом дијелу. Афричка селекција повела је поготком Хакима Зијеха у четвртом минуту након грешке, односно лошег испуцавања голмана Канађана Милана Борјана.

На 2:0 повисио је Јусуф Ен Несири. Играо се 23. минут. Погодак за Канађане, уствари је аутогол Најефа Агера из 40. минута.