Фото: Хрватска на Мундијалу
РИЈЕКА – Фудбалска репрезентација Хрватске обезбједила је пласман на Свјетско првенство наредне године, које ће се играти у САД, Мексику и Канади.
Изабраници Златка Далића у претпосљедњем сусрету у групи Л савладали су на ријечкој “Рујевици“ Фарска Острва са 3:1. Меч није добро почео за домаћина, јер су Фарани преко Гезе Давида Турија повели у 16. минуту. Седам минута касније изједначио је Јошко Гвардиол. Петар Муса је у 57. минуту донио предност својој репрезентацији, а побједу је потврдио Никола Влашић у 70. минуту.
У истој групи Гибралтар је на свом терену изгубио од Црне Горе са 1:2.
Сада Хрватска из седам мечева има 19 бодова, а друга је Чешка са 13 из исто толико сусрета. Фарска Острва су трећа са 12 бодова из осам мечева, док је Црна Гора четврта са девет бодова из седам мечева. На посљедњој позицији је Гибралтар који на седам сусрета није освојио ниједан бод.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.