Фото: Танјуг/АП
ФРАНКФУРТ- Фудбалски савез Њемачке (ДФБ) саопштио је данас да ће основати Радну групу са неколико бивших репрезентативаца са циљем да опорави национални тим послије елиминиације у групној фази на Свјетском првенству у Катару.
"Радну групу, између осталих чине Карл-Хајнц Румениге, Матијас Замер, Руди Фелер, Оливер Кан и Оливер Минцлаф. Њихов циљ је да помогну националном тиму да се припреми за Европско првенство 2024. године, које ће бити одржано у Њемачкој", рекао је предсједник ДФБ Бернд Нојендорф, који је потврдио да ће Ханси Флик остати селектор до завршетка ЕП 2024.
Он је истакао да је циљ ДФБ у наредном периоду да пронађе ко ће да замијени Оливера Бирофа на мjесту директора репрезентације. Бироф је поднео оставку послије неуспјеха Њемачке на СП у Катару.
Њемачка је на Мундијалу освојила треће мјесто у групи Е са четири бода, пошто је побиједила Костарику (4:2), изгубила од Јапана (1:2) и одиграла 1:1 са Шпанијом.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.