Друге лиге Републике Српске: Дебакл јесењег шампиона у Невесињу

БАЊАЛУКА - Фудбалери Вележа из Невесиња у дербију 18. кола Друге лиге Републике Српске декласирали су јесењег шампиона Јединство из Бродца са 5:1 и тако се лидеру примакли на само два бода, али и трку за шампиона учинили још интересантнијом.

Екипа из Бродца имала је доста проблема пред меч, на који су кренули у раним јутарњим часовима, а уз пут им се десио и квар на аутобусу, али то нимало не умањује убједљив тријумф изабраника Мијата Мишељића, који за лидером сада заостају само два бода.

На два бода заостатка за Јединством је и паљанска Романија. Популарна “вучица” једва је дошла до побједе у дуелу против Младости из Гацка, а човјек одлуке је био Борислав Цицовић који је погодио у првом минуту судијске надокнаде другог полувремена и свом тиму донио побједу од 2:1.

У групи запад јесењи шампион Борац из Козарске Дубице је на својим “Ђоловима” поготком Предрага Пралице у 29. минуту дошао до минималног тријумфа у дуелу против Челинца и тако задржао шест бодова предности у односу на Горицу, која је на свом терену савладала Укрину из Чечаве са 2:0. Убједљив тријумф остварили су фудбалери Јединства из Жеравице који су савладали трнску Слогу са 5:1, а свих пет голова за домаћина постигли су Нишићи, четири Ђорђе и један Лазар.

Сусрет у Теслићу на стадиону “Радолинка” између Пролетера и Црног Врха из Јаружана прекинут је у 66. минуту при вођству домаћина од 1:0 због снажног невремена. Пошто није одиграно бар 80 одсто утакмице, односно минимално 72 минута, сусрет ће бити поновљен, а нови термин је сутра од 16 часова.

Жути картони: Субић (Црни Врх).

ПРОЛЕТЕР (ТЕСЛИЋ): Хасић, Кузмановић, Јовановић, Вукмировић, Поповић (од 24. минута Ристић), Е. Осмић, Т. Осмић, Маркуљевић, Николић, Секулић, Кузмановић (од 53. минута Јотановић). Тренер: Дарко Мишић.

ЦРНИ ВРХ: Рачић, Милаковић, Аулић, Шавија, Дамјанић, Субић, Зеленика, Грабовац, Цвијетић, Вукосављевић (од 65. минута Амиџић), Диљевић (од 65. минута Рогић). Тренер: Далибор Балабан.

***

ПРОГРЕС           0 (0)

ФСА ПРИЈЕДОР        4 (2)

Стријелци: 0:1 Ковачевић у 27, 0:2 Мариновић у 36, 0:3 Ковачевић из пенала у 74, 0:4 Ковачевић у 90. минуту.

Стадион: Прогреса у Кнежеву.

Гледалаца: 30.

Судија: Александар Његомировић (Прњавор) 6,5.

Жути картони: Баришић, Свјетлановић (Прогрес), Вујчић (ФСА Приједор).

Црвени картон: Саша Свјетлановић (Прогрес) у 73. минуту.

Играч утакмице: Милан Ковачевић (ФСА Приједор) 9.

ПРОГРЕС: Марковић 5, Ђурановић 5, Трифковић 5, М. Будић 5, П. Будић 5, Тепић 5, Свјетлановић 5, Видовић 5 (од 74. минута Гламочић -), Алексић 5, Курић 5, Баришић 5.  Тренер: Желимир Ђукарић.

ФСА ПРИЈЕДОР: Згоњанин 7,5 Голић 7,5, Ковачевић 9, Вујчић 7, Мариновић 8 (од 85. минута Радуловић -), Црнобрња 7, Кнежевић 7 (од 78. минута Милинковић -), Добријевић 7 (од 67. минута Мршић -), Стегић 7, Бабић 7 (од 85. минута Паспаљ -), Мршић 7. Тренер: Ненад Башић.

****

СЛОГА (С)         3 (1)

ДУБРАВЕ 0 (0)

Стријелци: 1:0 Ремић у 10, 2:0 Травар у 53, 3:0 Ремић у 80. минуту.

Стадион: Градски у Српцу.

Гледалаца: 100.

Судија: Славиша Митровић (Шамац) 6,5.

Жути картони: И. Њежић (Слога, Србац), Д. Кисин, Шакић (Дубраве).

Играч утакмице: Јован Ремић (Слога, Србац) 8.

СЛОГА (СРБАЦ): Дабић -, Зукановић 7, Цвијетић 7 (од 85. минута Ацић -), Карамехић 7,5, Тодорић 7, И. Њежић 7, Шервел 7 (од 85. минута Ђукановић -), Р. Зеленац 7,5 (од 70. минута Ђурђић -), Ремић 8 (од 81. минута Г. Зеленац -), Травар 7,5, Кондић 7. Тренер: Славко Вујић.

ДУБРАВЕ: Васић 6, Д. Кисин 6 (од 56. минута Савановић 6), Лукајић 6, Сањицки 6, Шакић 6 (од 81. минута Малашевић -), Томичић 6 (од 76. минута Никић -), Радосавац 6, Грујић 6, Шикуљак 6 (од 56. минута Квргић 6), Б. Кисин 6, Малбашић 6. Тренер: Синиша Ђурић.

***

БСК           2 (1)

БРДО                  0 (0)

Стријелци: 1:0 Драгољић у 33, 2:0 Милосављевић у 75. минуту.

Стадион: “Чаире” у Бањалуци.

Судија: Деан Јокић (Теслић) 6,5.

Жути картони: Дојчиновић, Стојичић (БСК),

Играч утакмице: Леонтије Лука Драгољић (БСК) 7,5.

БСК: Гојић 7, Штековић 7, Милосављевић 7,5, Јовић 7, Трнинић 7,5, Дојчиновић 7 (од 88. минута Дамјанић -), Стојичић 7 (од 84. минута Бабић -), Пушић 7 (од 65. минута Лемић -), Драгољић 7,5, Грачанин 7, Микић 7. Тренер: Жељко Врањеш.

БРДО: Видовић 6,5, Тркуља 6 (од 85. минута Војниковић -), Харамбашић 6, Каруповић 6 (од 77. минута Дедић -), Вујатовић 6, Исаковић 6 (од 77. минута Кривдић -), Миодраговић 6,5, Куриџа 6, Сархатлић 6, Крнета 6,5, Миљевић 6. Тренер: Незир Авдић.

***

БОРАЦ (КД)      1

ЧЕЛИНАЦ         0

Стријелац: 1:0 Пралица у 29. минуту.

Стадион: “Ђолови” у Козарској Дубици.

Судија: Славиша Шарић (Градишка) 6,5.

Жути картони: Гаврић, Пековић, Паласиос (Борац, Козарска Дубица), Кнежевић, Бајић (Челинац).

Играч утакмице: Предраг Пралица (Борац, Козарска Дубица) 7.

БОРАЦ (КОЗАРСКА ДУБИЦА): Себастијан 6,5, Бунић 6,5, Далић 6,5 Пејичић 6,5, Благојевић 6,5, Јаћимовић 6,5 (од 72. минута Пековић -), Хинестроза 6,5, Пекић 6,5, Гаврић 6,5, Јанковић - (од 29. минута Ковачевић 6,5), Пралица 7 (од 77. минута Паласиос -). Тренер: Раде Дрвеница.

ЧЕЛИНАЦ: Јовић 6,5, Рађеновић 6 (од 63. минута Субић -), Амиџић 6, Дубравац 6, Кузмановић 6,5, Кнежевић 6, Орашанин 6,5, Јусић 6 (од 63. минута Крминац -), Бајић 6, Ђајић 6, Бабић 6 (од 63. минута Босанчић -). Тренер: Данијел Пеулић.

***

ПОЛЕТ 1926      1(1)

БОРАЦ (Ш)        1(0)

Стријелци: 1:0 Маринковић у 26, 1:1 Сјенчић у 75. минуту.

Стадион: Градски у Броду.

Гледалаца: 60.

Судија: Немања Давидовић (Приједор) 6,5.

Жути картони: М. Грозданић, Игњатић, Жарић, С. Грозданић (Полет 1926), Д. Маслић, Дујмушић, Нишић, Пупчевић, тренер Радовић.

Играч утакмице: Јован Сјенчић (Борац, Шамац) 7.

ПОЛЕТ 1926: Вукичевић 6,5, Петрић 6,5, М. Грозданић 6,5, Ђекановић 6,5, С. Грозданић 6,5, Лекић - (од 24. минута Ђорђевић 6,5), Милошевић 6,5, Игњатић 6,5, С. Бардак 6,5, Маринковић 7 (од 36. минута П. Бардак 6,5), Жарић 6,5. Тренер: Бојан Петрић.

БОРАЦ (ШАМАЦ): М. Маслић 6,5, Нишић 6,5, Дакић 6,5 (од 89. минута Арсенић -), Дујмушић 6,5, Л. Павловић 6,5 (од 53. минута Пупчевић -), Марчета 6,5, Мићић 6,5, Сјенчић 7, И. Павловић 6,5, Д. Маслић 6,5, Благојевић 6,5. Тренер: Младен Радовић.

***

ЈЕДИНСТВО (Ж)       5 (3)

СЛОГА (Т)                   1 (1)

Стријелци: 1:0 Ђ. Нишић у 18, 2:0 Ђ. Нишић у 25, 2:1 Станковић из пенала у 30, 3:1 Ђ. Нишић у 41, 4:1 Ђ. Нишић у 52, 5:1 Л. Нишић у 73. минуту.

Стадион: СЦ “Драго Ковачевић” у Жеравици.

Гледалаца: 80.

Судија: Мишо Мачкић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Кнежевић, Кнежић (Јединство, Жеравица), Станковић, Кукић, Не. Јокановић (Слога, Трн).

Играч утакмице: Ђорђе Нишић (Јединство, Жеравица) 9,5.

ЈЕДИНСТВО (ЖЕРАВИЦА): Бекић 7, Ђогић 7, Ђ. Нишић 9,5, Будимовић 7, Кнежић 7 (од 85. минута Кнежић -), Ерцег 7 (од 80. минута Вранић Будимовић -), Л. Нишић 8 (од 75. минута Хајдаревић -), Петковић 7, Кнежевић 7, Петровић 7, Хамзић 7. Тренер: Велимир Стојнић.

СЛОГА (ТРН): Гашић 5,5, Грозданић 5,5, Вулић 5,5 (од 61. минута Тучић -), Станковић 6,5, Ни. Јокановић 6 (од 76. минута Тодорић -), Милиновић 5,5 (од 46. минута Курузовић 6), Ивић 6, Домузин 5,5, Телић 6, Гаћеша 6, Кукић 6 (од 73. минута Не. Јокановић -). Тренер: Предраг Мајкић.

***

ГОРИЦА   2 (2)

УКРИНА   0 (0)

Стријелац: 1:0 Јовић у 35, 2:0 Јовић у 44. минуту.

Стадион: Горице у Шипову.

Гледалаца: 400.

Судија: Предраг Ерлетић (Модрича) 6,5.

Жути картони: Шобић (Горица), Илић (Укрина).

Играч утакмице: Радивој Јовић (Горица) 8.

ГОРИЦА: Илић 7, Пено 7, Халаба 7 (од 76. минута Јакшић -), Сивоњић 7, Чишија 7 (од 82. минута Граховац -), Јовић 8, Малиновић 7, Џафер 7 (од 82. минута Ракита -), Перак 7, Богосављевић 7, Шобић 7 (од 59. минута Реља -). Тренер: Душко Сакан.

УКРИНА: Нинковић 6, Б. Вучић 6, Рајак 6, Врховац 6, Хаџикадунић 6, Д. Вучић 6 (од 66. минута Гојковић -), Татић 6 (од 82. минута Петровић -), Пећић 6 (од 46. минута Босић 6), Зеленковић 6, Ђурић 6 (од 82. минута Пејичић -), Илић 6 (од 82. минута Југовић -). Тренер: Миливоје Николић.

****

ВЕЛЕЖ (Н)                  5 (2)

ЈЕДИНСТВО (Б)        1 (0)

Стријелци: 1:0 Поповић у 35, 2:0 С. Продановић у 39, 3:0 Драшковић у 49, 3:1 Крсмановић у 66, 4:1 Реповић у 78, 5:1 Вукосав у 88. минуту.

Стадион: Градски у Невесињу.

Судија: Велибор Видаковић (Зворник) 6,5.

Жути картони: Радовић, Шиљеговић, Андријашевић (Вележ, Невесиње), Гвозденац, Ружичић (Јединство, Бродац).

Играч утакмице: Сергеј Продановић (Вележ, Невесиње) 7,5

ВЕЛЕЖ (НЕВЕСИЊЕ): Зуровац 7, Окука - (од 16. минута Пантић 7), Поповић 7,5, Петковић 7, Шиљеговић 7, Г. Продановић 7, Кљакић 7 (од 75. минута Гутић -), Реповић 7,5, Драшковић 7,5 (од 87. минута Вукосав -), Радовић 7, С. Продановић 7,5 (од 87. минута Андријашевић -).  Тренер: Мијат Мишељић.

ЈЕДИНСТВО (БРОДАЦ): Ђорђић 5, Василић 5, Гвозденац 5 (од 72. минута Митровић -), Шикуљак 5 (од 62. минута Јевтић -), Томић 5, Ружичић 5, Вучић 5, Калајџић 5, Рачановић 5, Крсмановић 5,5, Лукић 5. Тренер: Дејан Вучић.

***

СТАКОРИНА             2 (1)

ХЕРЦЕГОВАЦ  2 (1)

Стријелци: 0:1 Милидраговић 2, 1:1 Мрдак у 4, 2:1 Кајевић из пенала у 51, 2:2 Ивковић у 74. минуту.

Стадион: “Раковице” у Чајничу.

Гледалаца: 120.

Судија: Чедомир Милошевић (Зворник) 6,5.

Жути картони: Миловић (Стакорина), Попадић, Бегенишић, Ивковић, Вучковић (Херцеговац).

Играч утакмице: Миливоје Мрдак (Стакорина) 7.

СТАКОРИНА: Бојановић 6,5, Т. Тадић 6,5 (од 79. минута Тошић -), Н. Симовић 6,5, Рацковић 6,5, Миловић 6,5, Поповић 6,5, Кајевић 7, Д. Симовић 6,5 (од 78. минута Давидовић -) Нешковић 6,5, Миловановић 6,5, Мрдак 7. Тренер: Игор Јоксимовић.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Милановић 6,5, Бегенишић 6,5, Попадић 6,5, Вујовић 6,5, Мркаић 6,5, Ивковић 7, Илић 6,5 (од 89. минута Вучковић -), Ђорђић 6,5, Јокановић 6,5, Суџум 6,5, Милидраговић 7. Тренер: Рајко Миленић.

***

МЛАДОСТ (Р)

РУДАР 1925

Стријелци: 0:1 Јовић у 9, 1:1 Марковић (аутогол) у 45, 1:2 Б. Цвијић у 70. минуту.

Стадион: СРЦ “9. јануар” у Рогатици.

Судија: Раде Аћимовић (Зворник) 6,5.

Жути картони: Божовић, Ђурђевић, Томић (Младост, Рогатица), Митровић (Рудар 1925).

Играч утакмице: Бранислав Цвијић (Рудар 1925) 7,5.

МЛАДОСТ (РОГАТИЦА): Крсмановић 6, Нешковић 6, Ћаћић 6 (од 71. минута Михајловић -), Обрадовић 6 (од 81. минута Којић -), Томић 6, Спајић 6, Миличевић 6, Ђорем 6, Поповац 6, Ђурђевић 6, Божовић 6. Тренер: Драган Јовановић.

РУДАР 1925: Максимовић 7, Бумбић 7, Митровић 7, Н. Цвијић 7, Арсеновић 7, Б. Цвијић 7,5 (од 88. минута Копривица -), Давидовић 7, Марковић 6,5, Стевић 7, Тојић 7, Јовић 7,5 (од 83. минута Марковић -). Тренер: Горан Љубојевић.

****

ГУБЕР                          2 (1)

БУДУЋНОСТ (П)       2 (1)

Стријелци: 1:0 Косанић у 6, 1:1 Лазаревић у 36, 2:1 Косанић у 54, 2:2 Стјепановић у 76. минуту.

Стадион: “Видиковац” у Сребреници.

Гледалаца: 50.

Судија: Немања Јовичић (Источни Стари Град) 6,5.

Жути картони: Петровић, Смајиловић, Јурошевић, Максимовић, Јашаревић, Аврамовић (Губер), Радић (Будућност, Пилица).

Играч утакмице: Немања Косанић (Губер) 7,5.

ГУБЕР: Попадић 6,5, Гвозденовић 6,5 (од 71. минута Аврамовић -), Јурошевић 6,5, Петровић 6,5, Максимовић 6,5, Смајиловић 6,5 (од 65. минута Чирак -), Богичевић 6,5, Јашаревић 6,5, Косанић 7,5 (од 74. минута Лемез -), Ћирковић 6,5, Грујичић 6,5. Тренер: Давор Крсмановић.

БУДУЋНОСТ (ПИЛИЦА): Симић 6,5, Савић 6,5, Радић 6,5, Радовановић 6,5, Марковић 6,5, Стјепановић 7, Лазаревић 7, Јосиповић 6,5, Ивановић 6,5, Миловановић 6,5, Крезовић 6,5. Тренер: Далибор Крезовић.

****

РОМАНИЈА                2 (1)

МЛАДОСТ (Г)   1 (0)

Стријелци: 1:0 Благојевић у 21, 1:1 Ћеранић у 73, 2:1 Цицовић у 90+1. минуту.
Стадион: “Влајко Петровић” у Палама.

Гледалаца: 150.

Судија: Горан Лакић (Брчко) 6,5.

Жути картони: Ступар (Романија), Тепавчевић (Младост, Гацко).

Играч утакмице: Борислав Цицовић (Романија) 7.

РОМАНИЈА: Лучић 6,5, Јовановић 6,5, Короман 6,5 (од 65. минута Тробок -), Чворо 6,5, Симанић 6,5, Лукић 6,5, Цицовић 7, Елек 6,5, Благојевић 7, Ступар 6,5, Кошарац 6,5. Тренер: Сретко Вуксановић.

МЛАДОСТ (ГАЦКО): Миљанић 7, Авдаловић 6,5, Мрковић 6,5, Кандић 6,5, Слијепчевић 6,5, Горановић 6,5 (од 88. минута Суџум -), Николић 6,5, Ћеранић 7, Пушара 6,5, Дракул 6,5 (од 63. минута Зиројевић -), Тепавчевић 6,5 (од 75. минута Шаренац -). Тренер: Веселин Слијепчевић.

***

ПРОЛЕТЕР (Д)  3 (1)

ВЛАСЕНИЦА             1 (0)

Стријелци:1:0 С. Ракић у 41, 1:1 Зекић у 50, 2:1 С. Ракић из пенала у 73, 3:1 Оџаклић у 90+5. минуту.

Стадион: Пролетера у Дворовима.

Судија: Игор Илић (Пале) 6,5.

Жути картони: Максимовић, Јовић, С. Ракић, Оџаклић, Матијевић (Пролетер, Дворови), М. Ковачевић, Ступар, Н. Ковачевић (Власеница).

Играч утакмице: Стефан Ракић (Пролетер, Дворови) 8.

ПРОЛЕТЕР (ДВОРОВИ): Илић 7, Секулић 7, Јовић 7, Мркајић 7, Васић 7, Н. Ракић 7 (од 90. минута Магазин -), Арнаутовић 7, С. Ракић 8, Оџаклић 7,5, Симић 7, Максимовић 7 (од 82. минута Матијевић -). Тренер: Драган Матић.

ВЛАСЕНИЦА: Дракулић 6, М. Ковачевић 6, Фехратовић 6, Матић 6, Митровић 6, Ступар 6, Н. Ковачевић 6, Зекић 7 (од 78. минута Петровић -), Мијатовић 6, Тешић 6, Видовић 6 (од 83. минута Вуковић -). Тренер: Павле Голијан.

***

ПОДРИЊЕ (Т)   1 (0)

ИЛИЋКА 01                1 (1)

Стријелци: 0:1 Томић у 20, 1:1 Хасановић у 59. минуту.

Стадион: Подриња у Тршићу.

Судија: Владимир Бујак (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Д. Аћимовић, Новаковић, М. Аћимовић, Петровић (Подриње, Тршић), Ристић, Арсић, Челик, Томић, Тодоровић, Маријанац (Илићка 01).

Играч утакмице: Борис Томић (Илићка 01) 7.

ПОДРИЊЕ (ТРШИЋ): Петровић 6,5, Тешић 6,5, Радовановић 6,5 (од 46. минута Јовановић 6,5), Крстић 6,5, Хускић 6,5, Фетаховић 6,5, Г. Аћимовић 6,5 (од 33. минута Јосиповић 6,5), Хасановић 7, Д. Аћимовић 6,5, Новаковић 6,5, М. Аћимовић 6,5 (од 68. минута С. Аћимовић -). Тренер: Милан Стевановић.

ИЛИЋКА 01: Мићановић 6,5, Челик 6,5, Омић 6,5, Ристић 6,5, Станкић 6,5, Божић 6.5, Арнаутовић 6,5, Арсић 6,5, Крсмановић 6,5, Баљак 6,5 (од 83. минута Маријанац -), Томић 7.  Тренер: Радивоје Николић.

***

ГЛАСИНАЦ 1936 1(1)

ДРИНА ХЕ 0(0)

Стријелац: 1:0 Шука у 24. минуту.

Стадион: Бара” у Сокоцу.

Судија: Василије Милошевић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: А. Пејановић (Гласинац 1936), Пејовић, Пљеваљчић, Ристивојевић, Секулић (Дрина ХЕ).

Играч утакмице: Неђо Шука (Гласинац 1936) 7.

ГЛАСИНАЦ 1936: Крунић 6,5, М. Пејановић 6,5, Пајевић 6,5, Деурић 6,5 (од 59. минута Ј. Вуковић 6,5), Новосел 6,5, Витомир 6,5 (од 88. минута Марић -) Нинковић 6,5, Шкобо 6,5 (од 76. минута Радоња -), Шука 7, Лиздек 6,5, А. Пејановић 6,5 (од 88. минута Гладанац -). Тренер: Младен Ћирјанић.

ДРИНА ХЕ: Томић 6,5, Ристивојевић 6, Пљеваљчић 6,5, Станојчић 6  (од 71. Терзић), Дамјановић 6, Марковић - (од 21. Врећо -),  Секулић 6,5, Пејовић 6,5, Грујић 6, Симић 6,5, Грачанин 6. Тренер: Јадранко Јањић.