Фото: Aгенције
Мигел Гонсалвеш, доктор који је радио са Диогом Жотом, појаснио је како су изгледали посљедњи сати познатог фудбалера.
Жота је у четвртак 40 минута послије поноћи погинуо у саобраћајној несрећи са братом Андреом Силвом, а вијест о смрти двојице младића врло брзо је постала глобална.
Жота је у то вријеме морао да ради на опоравку због извјесних проблема с плућима, због чега му је чак и било забрањено да лети авионом.
Неки медији су тврдили да је био на забави и да је након тога сјео у аутомобил и кренуо на пут…
Многи су оптужили Жоту да је био преуморан или чак пијан, али… Ево шта је о њему рекао доктор.
– Опростио сам се од Жоте и његовог брата око 20.30 часова. Његов брат је одлучио да крене с њим, да му прави друштво. Хтјели су да проведу више времена заједно. Кренули су увече, јер тада није било много вруће за пут. Рекао ми је да ће путовати око осам сати, али да ће стати у хотелу у Бургосу да одморе. Диого је био прави професионалац. Требало је данас да стигну у Сантандер, ухвате брод и крену пут Енглеске. Породица је требало да им се касније придружи. У понедјељак је имао заказане прегледе у Ливерпулу. Морам бити јасан јер сам видио неке ствари на интернету. Диого и Андре „нису партијали цијелу ноћ“, поручио је Гонсалвеш.
Полиција објавила детаље трагедије
Њих двојица су страдала у саобраћајној несрећи која се десила 40 минута послије поноћи док су путовали ка Бенавентеу, а дошло је до пуцања гуме у току претицања.
Несрећа се догодила у раним јутарњим сатима на аутопуту А-52 код мјеста Цернадиља у провинцији Самора. Према првим информацијама, луксузни аутомобил марке Ламборгини, којим су браћа путовала, изгубио је контролу и слетио с пута, након чега се запалио. Претпоставља се да је до несреће дошло услед пуцања задње гуме током покушаја претицања, што је изазвало експлозију и пожар који је захватио и околну вегетацију.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.