Фото: Бурсаћ: Лион успомена за сва вреемена
ЛИОН – Осам српских фудбалера носило је дрес Олимпика из Лиона. Један од њих је и Милош Бурсаћ, некадашњи нападач Црвене звезде.
Факти
Једну сезону одиграо је Бурсаћ у Љутице Богдана и имао ту срећу да буде свједок антологијске трилогије са Миланом из 1988, која му је на неки начин, као и његовим тадашњим саиграчима обиљежила каријеру.
Рођени Београђанин, важио је за једног од најбољих нападача у Југославији крајем осамдесетих. Играо је и за Галенику, Хајдук, Сутјеску из Никшића...
Са "Маракане" је дошао у Тулон из којег је прешао у Лион, гдје је двије године носио дрес седмоструког шампиона Француске. Није имао среће да освоји неки трофеј са популарним "момцима", али је свакакако оставио траг у том клубу. О томе уосталом говори и чињеница да нисмо случајно срели шесдесетогодишњег фудбалског менаџера у граду на ушћу Саоне у ријеку Рону.
- Овде сам пословно, али и приватно, да тако кажем. Звали су ме, имамо једно дружење старијих играча који су играли у Тулону, а овде у Лиону имам састанак са директором клуба Матјуом Луижаном. Ево могу вам открити и то да ћемо разговарати око неких играча – истакао је Бурсаћи додао:
- Моја искуства из овог града, односно клуба су феноменална. Срећан сам што сам играо у овом клубу. Две године сам провео овде. Играо сам добро. Делио сам свлачионицу са Робертом Кабањасом, Азизом Будербалом, Бруном Женесиом, Реми Гардом... Све су то били врхунски играчи, репрезентативци. Играли смо у Купу УЕФА. У Тулону сам рецимо био други стрелац Француске, иза једног Жан-Пјер Папена. Лепа времена – присетио се Бурсаћ.
Десет година по Бурсаћевом одласку из Лиона, тај клуб освојио је прву шампионску титулу.
- Велики је ово клуб. И тада, кад сам ја био тамо, на челу клуба је био Жан Мишел Ола, као и касније кад су имали тај трофејни период. Он је имао визију. Он је направио све то, али више није председник – испричао је Бурсаћ и имао једну препоруку за нас:
- Добра им је храна, овде, одлична. Немојте је пропустити, као ни обилазак града, који је стварно леп – закључио је Бурсаћ.
Милош Бурсаћ 27. јуна биће дио екипе ветерана Црвене звезде, која ће увеличати 100. рођендан Слоге из Горњих Подградаца.
- Још сам активан, играм за ветеране Звезде. Радујем се доласку у Градишку, односно у Горње Подградце – истакао је Бурсаћ.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.
Најновије вијести из рубрике