Бока напустила "Бомбоњеру"

М. З.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Бока напустила "Бомбоњеру"

БУЕНОС АЈРЕС - Фудбалери Боке Јуниорс напустили су свој стадион чувену "Бомбоњеру" и на њему неће играти утакмице.

Али, само привремено. Разлог одласка са стадиона је лоше стање терена па је екипа била принуђена да се пресели и наредне три утакмице као домаћин одигра на другој локацији.

Избор је пао на стадион "Томас Адолфо Дуко" гдје игра градски ривал Хуракан, што није баш одушевило вјерне навијаче аргентинског гиганта. Својој кући вратиће се 30. августа, када ће дочекати Ланус. Прије тога, угостиће и Велез и Реколету на споменутом терену. Прву утакмицу у крају Парке Патрисиос Бока ће одиграти против Естудијантеса у трећем колу Клаусуре. Састав из Буенос Ајреса и даље нема првенствену побједу, док момци из Ла Плате имају по тријумф и пораз. Селидба у комшилук изазвала је незадовољство дијела сезонских претплатника који су остали без својих мјеста, усљед мањег капацитета трибина на стадиону (58.300 - 48.300). Нису "жуто-плави" имали много избора, делује да је тако морало бити.

Иначе, чувена "Бомбоњера" носи званично име стадион "Алберто Хосе Армандо", по легендарном предсједнику Боке који је на челу клуба провео више од двије деценије, пише "Спортклуб".

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.