Барбарез: Вјеровали смо од почетка

Г.С.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Сергеј Барбарез Фото: Агенције | Сергеј Барбарез

САРАЈЕВО - Селектор фудбалске репрезентације БиХ Сергеј Барбарез изјавио је да је вјеровао од почетка да његова екипа може да савлада Италију и пласира се на Свјетско првенство.

Фудбалери БиХ побиједили су у уторак у Зеници селекцију Италије послије пенала резултатом 4:1 (1:1) и тако други пут изборили пласман на СП.

- Није било једноставно, али то је ваљда наш пут. У првом полувремену смо неке проблеме, нисмо били добро постављени и тако су направили три-четири добре контре. Врло тешко је нешто урадити против овакве екипе која зна да се брани са 10 играча. Вјеровали смо од првог тренутка, никад мирније и једноставније нисам одрадио говор пред утакмицу. Рекао сам играчима да изађу на терен и уживају. Волим их јер су момци са карактером. На крају, двије године смо испред плана, сад морао сваке двије године да играмо велике турнире - рекао је Барбарез послије утакмице за БХРТ.

Додао је и да се нада да повреда Едина Џека није озбиљна и да ће предводити репрезентацију БиХ на Свјетском првенству.

БиХ ће на СП играти у групи Б против Швајцарске, Канаде и Катара.

СП ће бити одржано од 11. јуна до 19. јула у 16 градова широм САД, Канаде и Мексика.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.