Фото: Атлетико Мадрид на корак до полуфинала Лиге шампиона
БАРСЕЛОНА – Фудбалери Атлетико Мадрида савладали су у првом сусрету четвртфинала Лиге шампиона на стадиону“Камп Ноу“ у Барселони истоименог домаћина са 2:0 и тако су стекли велику предност пред реванш, који ће се 14. априла одиграти у Мадриду.
Гости су повели у 45. минуту поготком Хулијана Алвареза из слободног ударца, а само минуту раније каталонски клуб је остао са играчем мање на терену пошто је послије интервенције из ВАР собе и прегледа снимка Пау Кубарси добио директан црвени картон. Покушао је домаћин у наставку меча све да дође бар до изједначења, али је послије неколико промашених прилика сурово кажњен, јер је примио и други погодак. Десило се то у 70. минуту, када је послије асистенције Матеа Руђерија прецизан био Александер Серлот.
На “Парку Принчева“ у Паризу ПСЖ је савладао Ливерпул са 2:0 и тако се знатно примакао полуфиналу. Повели су домаћи поготком Дезиреа Доуеа у 11. минуту, а коначан резултат поставио је Квича Кварачелија у 65. минуту.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.