Фото: Зима однијела 24 живота
МОСКВA - Укупно 24 особе умрле су од хладноће од почетка зиме на улицама руске престонице Москве, изјавио је шеф одјељења за социјалну заштиту при канцеларији градоначелника Владимир Петросјан.
Према његовим ријечима, већина жртава су бескућници, пренио је Итар Тасс.
Он је додао да се сваке године број умрлих од зиме смањује, јер се донедавно годишње смрзавало око хиљаду људи.
- Ситуација се промијенила након што је Москва формирала посебну мобилну специјалну јединицу, која тренутно има 15 возила, која патролирају улицама града 24 часа дневно - рекао је Петросјан.
Он је додао да је прошле зиме ова јединица спасила 6.500 људи.
Због наглог пада температура у Москви шеф градске полиције Владимир Колоколцев наложио је шефовима територијалних јединица да одрже специјални брифинг за своје особље, саопштила је полиција.
- Полицији је наложено да редовно провјерава напуштене зграде, подруме и таване у којима већина бескућника тражи заклон и да одмах зове хитну помоћ и социјалну службу - наводи се у саопштењу.
Полицији је, такође, наложено да обрати пажњу на пијанце.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.