Фото: Због крађе говеда страдале 22 особе
Антанариво - У насиљу и борбама због крађе говеда зебу, на Мадагаскару су погинуле 22 особе, око 3.000 људи је расељено, а уништено је на стотине кућа, преноси АФП.
Око 275 кућа је сравњено са земљом а 3.000 људи је било принуђено да се расели због немира који су трајали једну недјељу.
Насиље је повезано са распрострањеном крађом говеда, што је изазвало сукобе банди и крадљиваца стоке, званих "дахалос", сељана и војске.
Говеда зебу су симбол богатства, и у срцу су локалне културе на југу Мадагаскара. Месо тог говеда једе се само на свадбама и специјалним прославама.
У ратовима због говеда жртве су уобичајене. Чак је и војска оптужена за уништавање села за које сумња да пружају склониште крадљивцима говеда.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.