Фото: Дојче Веле
ПАРИЗ - Затвореник који је узео два стражара за таоце у француском затвору високе безбједности предао се, објавио је данас министар правде Ерик Дупон-Морети на свом Твитер профилу.
Раније данас, како је саопштило Министарство правде, затвореник је пустио једног од стражара, жену која је била неозлијеђена, у затвору Конд-сур-Сарте у западној Француској, док је други стражар, мушкарац, био задржан.
"Ситуација са таоцима је готова. Затвореник се предао", написао је француски министар правде Ерик Дупон-Морети на Твитеру, пренијела је агенција Ројтерс.
Министарство правде је саопштило да се затвореник након преговора са полицијским снагама предао.
Наведено је да женска затворска чуварка није повређена, као и да јој је пружена психолошка помоћ, док је другом повређеном чувару пружена медицинска помоћ.
Француска телевизија "БФМТВ" извјестила је да је мушки стражар задобио повреду десног ока, као и да затвореник издржава дугу казну затвора због силовање и убиства.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.