Захарова: Немогуће разумјети логику Вашингтона

Срна
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Захарова: Немогуће разумјети логику Вашингтона

МОСКВА - Поступци САД у Авганистану у посљедњих 20 година тешко се могу назвати логичним, рекла је портпарол руског Министарства спољних послова Марија Захарова.

Она је у интервјуу за телевизију "Русија један" навела да се данас могу чути изјаве о томе како је завршетак операције САД у Авганистану логичан, али да то није истина и да се, заправо, ради о неуспјеху.

"То није истина. Не ради се о логичном завршетку, већ о неуспјеху. /Руски министар спољних послова/ Сергеј Лавров је то рекао након низа конференција у Душанбеу и Ташкенту. То је неуспјех, јер само кампања која има неку логику може да има и логичан крај. Немогуће је разумјети логику када се ради о томе шта су САД тамо радиле", истакла је Захарова.

Захарова је напоменула да САД за 20 година присуства у Авганистану нису поднијеле било какав извјештај о својим поступцима Савјету безбједности УН.

"Двадесет година је дуг период и САД током тог периода не само да никада нису поднијеле извјештај Савјету безбједности УН већ ни цијелој међународној заједници – упркос подсјетницима, позивима и њиховим обавезама. САД никада нису дошле у Савјет безбједности да кажу нешто о резултатима шта су тамо урадили", нагласила је Захарова.

Говорећи о иницијативи САД да прихвате евакуисане Авганистанце у сусједне земље, Захарова је истакла да се у том случају мисли на десетине хиљада људи, преноси ТАСС.

Предсједник САД Џозеф Бајден саопштио је 14. априла да планира да заврши најдужу кампању америчке војске у иностранству и да све војнике повуче из Авганистана до 11. септембра.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.