Фото: Илустрација
МОСКВА - Портпарол руског Министарства спољних послова Марија Захарова исмијала је идеју да би канадске власти могле да пошаљу војску у Украјину, поставивши питање ко би у том случају заштитио Канаду од потенцијалне америчке анексије.
- Ко ће бранити канадску земљу ако се САД прошире на сјевер? Вјероватно Украјинци који у Канади избјегавају мобилизацију - написала је Захарова на друштвеним мрежама.
Захарова је реаговала на изјаву премијера Канаде Џастина Трудоа да је канадска Влада спремна да допринесе слањем војника у потенцијалну заједничку западну мисију у Украјини, подсјећа "Раша тудеј".
Британски премијер Кир Стармер изјавио је да постоји могућност формирања коалиције "оних који буду вољни" када се постигне примирје између Русије и Украјине.
Предсједник САД Доналд Трамп изјавио је раније да Канада треба да постане америчка савезна држава, називајући Трудоа "гувернером".
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.