Вулф оптужен за корупцију

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Вулф оптужен за корупцију

Хановер - Бивши њемачки предсједник Кристијан Вулф, који је поднио оставку 2012. усред политичког скандала, оптужен је за корупцију, саопштило је у петак тужилаштво у Хановеру.

Вулф (53) прије три дана је одбио да прихвати судску нагодбу у складу са којом би истрага била обустављена уколико би платио казну од 20.000 евра. Уколико овај случај буде процесуиран, Вулф би могао да постане први бивши предсједник Њемачке који ће одговарати пред судом.

Тужилаштво је саопштило и да је за давање мита оптужен филмски продуцент Давид Греневолд због сумње да је платио хотелски рачун за Вулфа и његову супругу у износу од преко 500 евра како би добио подршку за један филмски пројекат, јавиле су агенције.

Вулф је прије него што је постао предсједник 2010. био замјеник предсједника Хришћанско-демократске уније (ЦДУ) канцелара Ангеле Меркел. Са претежно церемонијалне функције шефа државе повукао се у фебруару прошле године због бројних оптужби за злоупотребу службеног положаја док је био на власти у Доњој Саксонији прије избора за предсједника. Вулф се повукао након што су тужиоци у Хановеру тражили од парламента да му одузме имунитет.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.