Фото: Aгенције
МОСКВА – Број питања грађана упућених за успостављање директне линије са предсједником Русије Владимиром Путином у предстојећој емисији „Година са Владимиром Путином“ премашио је 350.000.
„Оператори кол центра непрестано одговарају на упите. Већ је примљено више од 350.000 захтјева“, јавља Канал 1 руске телевизије, преносе РИА Новости.
Међу пет најзаступљенијих тема биле су социјална политика, специјална операција у Украјини, економија, инфраструктура, као и влада и друштво.
Жене чине већину оних које су послале захтјев – 67 одсто.
„У социјалној политици, најпопуларније поткатегорије су ‘пензије и социјално осигурање’ и ‘породица и дјеца’, док су у економији најпопуларније теме ‘запосленост и плате’“, објаснила је стручњак за вјештачку интелигенцију Сбербанке Лолита Леонтјева.
Прикупљање питања за предсједника Русије почело је у четвртак, 4. децембра и наставиће се до краја програма, који ће бити емитован 19. децембра у 12:00 часова по московском времену.
„Година са Владимиром Путином“ је 2024. године трајала четири и по сата, током којих је предсједник Русије одговорио на 76 питања.
Ове године, директна линија ће поново бити комбинована са великом конференцијом за новинаре, преноси Танјуг.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.