Више од 100 авиона у таласу удара на штабове Иранске револуционарне гарде

СРНА
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Израелски борбени авиони Фото: агенције | Израелски борбени авиони

ЈЕРУСАЛИМ - Израелско ратно ваздухопловство завршило је талас удара на штабове Иранске револуционарне гарде, у којима је учествовало више од 100 авиона, рекао је портпарол израелске војске Ефи Дефрин.

Он је изјавио на конференцији за новинаре да је гађано више десетина штабова, укључујући обавјештајне, ваздухопловне јединице и центре за унутрашњу безбједност.

"Ово су значајни и снажни удари. Ови штабови су д‌јеловали против Израела и цијелог свијета. Данас су уништени заједно са свима који су у њима д‌јеловали", рекао је Дефрин, а преносе израелски медији.

Војска је објавила нови видео-снимак који приказује ударе на иранске системе противваздушне одбране и лансере балистичких ракета у западном дијелу земље.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.