Фото: Ванредно стање, саботаже оставиле Крим у мраку VIDEO
На Криму је уведено ванредно стање због потпуног прекида снабдијевања електричном енергијом из Украјине, проузрокованим саботажим далековода.
Руско Министарство за ванредне ситуације је саопштило да је уведено ванредно стање јер је у суботу увече потпуно прекинут довод електричне енергије.
Украјински медији преносе да су два далековода оборена, а руска агенција РИА Новости јавља да се саботажа догодила у околини Херсона на територији коју под контролом држе власти у Кијеву.
Такође, сумња се да су далеководи избачени из система експлозијама које су се догодиле у ноћи између суботе и недеље, а поправку спречавају активисти радикалне десне организације Десни сектор и активисти кримских Татара.
Цио Крим је пребачен на алтернативно снабдијевање електричном енергијом, а приоритети су биле болнице и објекти државне управе.
У међувремену на друштвеним мрежама су се појавиле фотографије оборених стубова далековода, са закаченом заставом кримских Татара.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.