Фото: Танјуг/АП
| Мјесто експлозије
БЕРН - Неколико десетина људи је погинуло, а стотиљак њих је повријеђено у експлозији која се током прославе дочека нове године догодила у бару у скијалишту Кран Монтана у Швајцарској, саопштила је данас полиција швајцарског кантона Вале.
Италијанско министарство спољних послова саопштило је да информације швајцарске полиције указују на то да је у експлозији у швајцарском бару погинуло око 40 људи.
Командант кантоналне полиције Валеа Фредерик Жислер је рекао да је "око 100" људи повријеђено након пожара који је избио у бару "Констеласион" у Швајцарској, од којих је већина "тешко повријеђена", преноси Скај њуз.
Он је казао да је "неколико десетина" људи погинуло, не наводећи конкретне бројке.
Жислер је казао да је дим први пут примијећен из бара око 1.30 часова по локалном времену, када је позвана хитна и ватрогасна служба.
Швајцарске власти су навеле да се инцидент сматра пожаром, а не терористичким нападом, као и да међу жртвама има и страних држављана.
Ранији извјештаји швајцарског листа "Блик" сугеришу да су пожар можда изазвала пиротехничка средства током концерта.
Љекар швајцарске службе хитне помоћи и спасавања рекао је за швајцарску националну телевизију РТС да су болнице у том луксузном скијалишту, у швајцарском региону Вале, "преоптерећене жртвама са опекотинама".
Швајцарски медији су пренијели да је више од 100 људи било у бару, у тренутку када се догодила експлозија.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.