Умрла Индијка силована у аутобусу, протести широм Индије ФОТО

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Умрла Индијка силована у аутобусу, протести широм Индије ФОТО

Њу Делхи - Млада Индијка која је раније овог мјесеца силована у аутобусу у Њу Делхију преминула је у болници у Сингапуру, а индијске власти позвале су на смиреност, преносе агенције.

Индијци су у знак протеста изашли на улице престонице.

Полиција у Нењ Делхију позвала је становништво на мир и блокирала више четврти у центру града

Индијка стара 23 године, коју су шесторица мушкараца силовала и претукла у аутобусу у покрету, умрла је у болници Маунт Елизабет, гдје је посљедња два дана лијечена због тешких повреда унутрашњих органа.

- Упркос напорима осмочланог тима специјалиста болнице Маунт Елизабет да јој стабилизујују стање, оно се протекла два дана непрекидно погоршавало - саопштила је управа болнице и навела да је дјевојка имала тешке повреде, укључујући повреде мозга.

Полиција је ухапсила шест мушкараца због сумње да су 16. децембра силовали студенткињу у аутобусу у покрету.

Нападачи су њу и њеног пријатеља пребили челичним шипкама, док су сатима возили аутобус градским улицама, чак и поред полицијских пунктова.

На крају су их свукли и оставили их на путу.

Овај догађај изазвао је масовне протесте у Њу Делхију и другим индијским градовима на којима је од Владе тражено да стане на крај свакодневном малтретирању жена.

Демонстранти су тражили и смртну казну или кастрацију за силоватеље, који по закону могу да буду осуђени на доживотну робију.

У јутрошњем саопштењу, шеф полиције Њу Делхија Нераџ Кумар позвао је на смиреност, пошто је становништво почело да се окупља након вијести о смрти силоване Индијке.

Полиција је забранила приступ градској четврти у којој се налазе сједиште Владе и предсједништво.

Индијски премијер Манмохан Синг казао је да схвата бијес сународника и поручио је да Влада разматра казне за злочине какво је силовање “како би повећала безбједност жена”, преносе свјетске агенције.

Шеф локалне Владе Шила Дикшит такође је позвао на мир и поручио да ће “веома брзо бити донијете чврсте одлуке” како би се заштитиле жене у том граду.

Полиција је поручила да ће толерисати мирне протесте само у одређеним четвртима.

Стотине полицајаца налазе се на улицама Њу Делхија како би спријечиле евентуалне немире.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.