Фото: Илустрација/Бундес Полизеи
| Хрват осумњичен да је управљао дроном изнад аеродрома у Франкфурту
ФРАНКФУРТ - Њемачка полиција је ухапсила држављанина Хрватске због сумње да је управљао дроном који је у четвртак примијећен изнад аеродрома у Франкфурту, јавља Билд.
У саопштењу полиције се наводи да засада нема никаквих индиција да је ухапшени 41-годишњи хрватски држављанин повезан са Русијом.
Још није установљено о каквој се летјелици ради – да ли је ријеч о комерцијалном дрону за аматере или неком већем моделу.
Захваљујући систему за детекцију дрон је лоциран у западном дијелу аеродрома, на удаљености од око 700 метара и одмах је заплијењен.
"Прекид ваздушног саобраћаја није био потребан. Против 41-годишњег осумњиченог је покренут прекршајни поступак", навео је портпарол франкфуртске полиције.
Полиција наглашава да овај дрон није повезан са недавним инцидентима у Минхену гдје су детектовани војни извиђачки дронови.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.