У превртању брода погинуло осморо дјеце

Срна
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Танјуг/АП

ХАНОЈ - Број жртава превртања туристичког брода у вијетнамском заливу Халонг повећан је на најмање 27, укључујући осморо дјеце, јавили су државни медији.

Брод са 53 особе преврнуо се данас око 14.00 часова по локалном времену, док се олуја "Вифа" приближавала Вијетнаму преко Јужног кинеског мора.

У том подручју су пријављени јаки вјетрови, обилне падавине и муње.

Већина туриста је из главног града Ханоја, објавиле су локалне новине "ВН експрес".

Није било званичног саопштења о националности туриста док екипе за хитне случајеве настављају да трагају за преживјелима.

Спасилачке екипе пронашле су 11 преживјелих и извукле 27 тијела, од којих је осморо дјеце, саопштила је државна вијетнамска новинска агенција, позивајући се на локалне власти.

Залив Халонг, око 200 километара сјевероисточно од Ханоја, привлачи десетине хиљада посјетилаца сваке године. Излети бродом су изузетно популарни.

Олуја "Вифа", трећи тајфун који је ове године погодио Јужно кинеско море, треба да стигне до сјеверне обале Вијетнама почетком наредне седмице.

Временски услови повезани са олујом такође су пореметили ваздушни саобраћај.

Аеродром Нои Баи је саопштио да је девет долазних летова преусмјерено на друге аеродроме, а три одлазећа лета су привремено приземљена. 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.