Фото: Илустрација: Stringer/REUTERS
БАГДАД- У Ираку је погубљена 21 особа осуђена на смртну казну вјешањем због оптужби за тероризам и убиства, саопштено је из ирачког Министарства унутрашњих послова.
Из Министарства наводе да су међу погубљенима у затвору у граду Насирија, на југу Ирака, били и они који су умијешани у два самоубилачка напада у граду Тел Афар у којима је убијено неколико десетина људи.
У саопштењу није откривен идентитет осуђеника нити дјела због којих су осуђени.
Неколико стотина потенцијалних џихадиста било је на суду у Ираку, а извршено је и неколико масовних погубљења откако су милитанти "Исламске државе" поражени у кампањи коју су од 2014. до 2017. године подржавале америчке снаге.
Групе за људска права оптужиле су Ирак и друге регионалне силе за недосљедности у правосудном процесу и лоша суђења која су довела до неправедних осуда.
Власти Ирака тврде да су суђења поштена.
"Исламска држава" заузела је 2014. године трећину Ирака и током наредне три године поражена је у великој мјери и у тој земљи и у Сирији.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.