У експлозији у Тенесију 19 особа погинуло или нестало

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Агенције

ТЕНЕСИ - Најмање 19 особа је погинуло или се воде као нестале након што је данас у експлозији уништена зграда у постројењу за експлозиве у савезној америчкој држави Тенеси, саопштили су званичници.

Експлозија се догодила јутрос у компанији Акјурет енерџетик системс ЛЛЦ, преноси Си-Ен-Ен.

- Могу да вам кажем да нема 19 особа - рекао је шериф округа Хамфрејс, Крис Дејвис, на конференцији за новинаре.

Експлозија, која се догодила око 7:45 по локалном времену, била је разорна, али су спасиоци успели да осигурају мјесто несреће, додао је Дејвис.

Како је истакао, има преминулих.

Три особе са мањим повредама задобијеним у експлозији налазе се на лијечењу у медицинским установама ТриСтар у Диксону, рекла је портпаролка ТриСтар Хелфа, Кејси Стап.

Она је додала да су двије особе пуштене кући, док једна и даље прима терапију.

Компанија Акјурејт енерџетикс системс ЛЛЦ налази се отприлике сат времена југозападно од Нешвила, у Тенесију, на граници округа Хикмен и Хамфрејс, саопштила је канцеларија шерифа округа Хамфрејс за Си-Ен-Ен.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.