Тражe 10 година затвора за премијерову супругу

Г.С.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Бегоња Гомез и Петро Санчез Фото: Танјуг/АП | Бегоња Гомез и Петро Санчез

МАДРИД - Синдикат "Манос Лимпиас" затражио је казну од укупно 10 година и три мјесеца затвора за супругу премијера Шпаније, Бегоњу Гомез, у оквиру поступка пред судом у Мадриду, преноси РТВЕ.

Гомез терете за трговину утицајем и проневјеру

Према наводима оптужнице, Гомез терете за трговину утицајем и проневјеру јавних средстава.

Синдикат, који у поступку учествује као приватни тужилац, тврди да је Гомез наводно искористила свој положај као супруга премијера како би утицала на оснивање универзитетске катедре на Универзитету Цомплутенсе у Мадриду.

У документу је наведено и да је, према оптужбама, Гомез профитирала кроз средства у износу од око 15.000 евра, као и кроз комерцијализацију софтвера повезаног са пројектом.

Тужилаштво такође повезује случај са бизнисменом Хуаном Карлосом Барабесом, за којег се тражи казна од двије године и три мјесеца затвора због наводног трговања утицајем у вези са јавним уговорима.

Окончана истрага

Истражни судија Хуан Карлос Пеинадо претходно је окончао истрагу и навео да постоје основи за оптужбе за трговину утицајем, проневјеру, корупцију у пословању и злоупотребу имовине, док је дио оптужби одбацио због недовољних доказа.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.