Фото: Трамп прогласио ванредну ситуацију због вируса корона
ВАШИНГТОН - Предсједник САД Доналд Трамп прогласио је ванредну ситуацију због брзог ширења вируса корона.
Он је проглашењем омогућио пружање веће помоћи државе у борби против заразе Ковид-19, од које је до сада у свијету преминуло више од 5.000 људи, а заражено је око 138.000.
Утицај вируса корона на свакодневни живот повећао се широм свијета.
Трамп је у говору у Бијелој кући рекао да проглашењем омогућује пуна овлашћења федералној влади.
“Како бих омогућио пуна овлашћења федералној влади у овим напорима, званично проглашавам ванредну ситуацију - двије веома велике ријечи”, истакао је Трамп.
Трамп је објаснио да ће овакав поступак омогућити америчким савезним државама приступ фондовима у вриједности од 50 милијарди долара у њиховој борби против ширења вируса корона.
Амерички предсједник позвао је савезне државе у САД да отворе оперативне центре за ванредне ситуације.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.