Фото: Танјуг/АП
| Доналд Трамп
ВАШИНГТОН- Амерички предсједник Доналд Трамп признао је данас пад подршке, али је оцијенио да му је рејтинг "знатно порастао код паметних људи".
- Моји рејтинзи су пали, али код паметних људи су знатно порасли - рекао је Трамп у Вашингтону.
Он је навео да му је популарност опала због неслагања са неким конзервативним савезницима, који се противе његовом ставу да ће бити потребно увозити одређене стране раднике како би се развијале кључне индустрије у земљи, преноси Ројтерс.
- Увијек добијем мало критика од мојих људи, од људи који ме воле и које ја волим. Они су углавном с десне стране, понекад и екстремно десно - додао је амерички лидер.
Неки конзервативци оптужују имиграцију за узимање радних мјеста америчким грађанима, смањење плата и ускраћивање конкуренције у индустријама као што је напредна производња.
Трамп, који се иначе сматра тврди критичар имиграције, тврди да страни радници помажу у обучавању америчких радника за послове у тим индустријама.
- Они су невјероватне патриоте, али једноставно не разумијју да наши људи морају да буду обучени - рекао је Трамп, мислећи на своје савезнике.
Он се осврнуо и на инфлацију, која је главни проблем за многе бираче, а која је према анкетама, најниже оцијењена у његовом мандату.
Само 26 одсто Американаца сматра да Трамп добро управља трошковима живота, према Ројтерс/Ипсос анкети.
Трамп је одговорност за инфлацију пребацио на демократе, додајући да "сада имамо лијепу, нормалну инфлацију - која ће ускоро мало да опадне у наредним месецима".
Он није поменуо документацију са суђења осуђеног сексуалног преступника Џефрија Епстина. Конгрес САД је у уторак готово једногласно гласао за присиљавање Трампове администрације да објави документе у вези са тим случајем.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.