Фото: Топлотни талас у Европи наставља да узима животе
Париз/Мадрид - Најмање седам особа умрло је у Европи од последица високих температура, док су у Француској и Шпанији пожари уништили велике површине земљишта.
Током викенда страдале су двије особе у Француској, две у Шпанији и три у Италији, преноси Ројтерс.
У француском региону Гард забиљежене су температуре од 45,9 степени, а варнице су изазвале пожар који је спалио 550 хектара земљишта и уништио неколико кућа и аутомобила.
Један мушкарац (53) је преминуо док је учествовао у бициклистичкој трци у региону Арјеж, а полиција истражује тачан узрок смрти.
Пошто су се и други такмичари жалили на мучнину, организатори су трку отказали.
Још један бициклиста преминуо је у региону Воклиз на југу државе, након што се онесвијестио због велике врућине.
У Француској је иначе у 25 од 90 административних округа усвојена уредба о ограничењу коришћења воде, прије свега за пољопривреду што може да утиче на жетву.
“Врућина је погодила и винограде Ероа, примјећена је велика штета”, рекао је један од виноградара.
Већина пожара која је избила у Шпанији стављена је под контролу, међутим ватрогасци се и даље боре са ватром у Толеду и Мадриду која је спалила више од 20 квадратних метара земље.
Њемачка метео служба упозорила је на екстремне врућине, а температуре су у неким покрајинама, попут Саксоније, достигле и 39 степени.
Поједини такмичари атлетске трке која се одржавала у Франкфурту, колабирали су због врућине.
У Италији, папа Фрања је током јутрошње молитве рекао да се молио за оне који су највише погођени врућинама - болесне, старе, грађевинске раднике и оне који морају да раде напољу.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.