Фото: Токајев опет предсједник Казахстана, најавио нови систем
АСТАНА - Предсједник Казахстана Касим-Џомарт Токајев обезбиједио је други мандат на недјељним изборима, освојивши 81,31 одсто гласова, саопштила је данас Централна изборна комисија, позивајући се на прелиминарне податке, преноси Ројтерс.
Токајев је у говору у свом изборном штабу захвалио бирачима и најавио да ће та земља “прећи на нови облик политичког система” и да ће уставна реформа бити досљедно спроведена, не прецизирајући о којем је систему ријеч.
-Спровешћемо уставну реформу досљедно и јасно. Прелазимо на нови облик политичког система земље - саопштио је Токајев, преноси ТАСС.
Он је најавио и привредне реформе.
- Даћемо све од себе да побољшамо животни стандард људи, али за спровођење ових циљева је потребно јединство. Зато вас позивам да се ујединимо - нагласио је Токајев.
Токајев је на чело Казахстана дошао 2019. године, након оставке тадашњег председника Нурсултана Назарбајева, а овом побједом продужио је свој мандат за још седам година.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.