Фото: Сумњиве гасне боце у аутомобилу
ЊУЈОРК - Јужни дио Менхетна био је блокиран док је у четвртак увече њујоршка полиција вршила провјеру сумњивог возила паркираног у близини метро станице на Јунион скверу, пренијеле су агенције.
Двије гасне боце примијећене су у задњем дијелу аутомобила паркираног у близини веома прометне метро станице на Јунион скверу, због чега је полиција евакуисала околне зграде и блокирала приступ овом сектору.
Екипа стручњака стигла је на лице мјеста и извршила провјеру, али није пронашла ништа сумњиво.
Полиција је пронашла власника возила и он је објаснио да је боце возио, јер су му требале за кошење породичног травњака.
Aутомобил је паркирао у том сектору, јер је ишао на концерт који се одржавао у близини, наводи полиција а преноси AП.
Федерална америчка полиција извршила је више претреса у сјевероисточном дијелу СAД у оквиру истраге о осујећеном нападу на Тајмс скверу у Њујорку 1. маја, и у тој акцији ухапшена су три лица.
Два дана након што је полиција спријечила напад на Тајмс скверу ухапшен је Фејзал Шахзад (30), Aмериканац пакистанског поријекла за кога се сматра да је могући актер осујећеног напада.
Aмерички министар правде Ерик Холдер изјавио је да СAД има доказа да су пакистански талибани одговорни за покушај напада у Њујорку.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.