Фото: Суд испитвао Берлусконија три сата
Рим - Суд у Италији испитивао је данас три сата бившег премијера Силвија Берлусконија у својству свједока у вези са случајем из 1970-их година, када га је, наводно, уцјењивала мафија.Један бивши Берлусконијев сарадник Марсело Делутри осуђен је на седам година затвора 2010. године у оквиру исте афере због умијешаности у организовани криминал.
Највиши италијански апелациони суд у марту је поништио пресуду бившем сенатору Делутрију и наредио да се одржи ново суђење, пренио је АФП.
Суд у Палерму подржао је пресуду у јуну 2010. године, али је смањио казну са девет на седам година затвора. У закључку је наведено да је Делутри био особа за контакт Берлусконија и мафије.
У пресуди је речено да је бивши сенатор омагућио мафији да оствари профит кроз изнуду чиај је мета у то вријеме била Берлусконијева растућа пословна империја.
У судским документима тада је речено да је Берлускони платио велике суме новца сицилијанској мафији током седамдесетих да не би био физички нападнут.
Он је тада описан као “жртва које је дјеловала из неопходности” и као особа која је дала новац да би заштитила себе и своју породицу.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.