Сприjечити САД да од Сирије створе другу Либију

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Сприjечити САД да од Сирије створе другу Либију

Да не би дошло до експанзије ИД у Сирији, треба спријечити Вашингтон да створи "другу Либију" на Леванту, сматра геополитички коментатор Тони Карталучи.

Он је коментарисао посљедњу одлуку предсједника САД Барака Обаме да пошаље припаднике специјалних снага у Сирију.

"Док САД тврде да је тај потез услиједио да би се поразила Исламска држава, јасно је да је то покушај стварања тампон зона или безбједних зона гдје сиријска влада више не може да функционише. Америчке летјелице ће свакако да се користе како би се покриле ове специјалне снаге", рекао је он.

Он је такође навео да се сиријске најсјеверније територије користе како би терористима била допремљена различита роба из Турске.

Како је он навео, одлука Вашингтона да пошаље трупе у Сирију је "лоше прорачунат блеф": ни америчке летјелице, ни амерички специјалци немају легално право на акције на сиријској територији.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.