Фото: Спријечен атентат на официра руског Министарства одбране
МОСКВА – Руска Федерална служба безбједности (ФСБ) саопштила је да је спријечен атентат на официра Министарства одбране Русије у Краснодарском крају, као и да је ухапшен мушкарац за кога се тврди да је дјеловао по налогу украјинских обавјештајних структура.
Према наводима ФСБ-а, мета напада био је запослени у војном регрутном центру, а осумњичени је планирао да постави импровизовану експлозивну направу на његов аутомобил.
Како преносе РИА Новости, припадници руских безбједносних служби привели су осумњиченог у тренутку када је из скровишта преузимао експлозивну направу намијењену за извођење напада.
ФСБ наводи да је у бомби пронађен експлозив западне производње, док се околности под којима је експлозив доспио до осумњиченог утврђују у оквиру истраге.
Према подацима руске службе безбједности, осумњичени је још у септембру 2025. године посредством апликација за размјену порука успоставио контакт са организацијом коју Москва означава као украјинску терористичку структуру и која је забрањена на територији Русије.
Како се тврди, особа која је руководила његовим активностима обећала му је новчану награду у замјену за извођење напада.
Руске безбједносне службе посљедњих година у више наврата саопштавале су да су откриле и спријечиле припреме диверзија и напада на војна лица, објекте одбрамбеног система и инфраструктуру, за које Москва одговорност приписује украјинским специјалним службама.
Истрага о најновијем случају је у току, а надлежни органи утврђују све околности, контакте и могуће саучеснике ухапшеног.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.