Фото: Спасен на Андима послије четири мјесеца
Буенос Ајерс - Аргентинске власти спасиле су 58-годишњег Уругвајца који се изгубио на Андима прије четири мјесеца, када му се током путовања из Уругваја у Чиле покварио мотоцикл. Раул Гомез Синсунегуи пронађен је у планинском склоништу на надморској висини од 4500 метара у долини Лос Патос Сур.
Полиција га је потом пребацила хеликоптером у болницу у главном граду аргентиснке провинције Сан Хуан.
“Ово је чудо”, изјавио је градоначелник Сан Хуана Хозе Луис Гиоја, пренио је АФП.
Болнички званичници кажу да се Гомез опоравља на одјељењу за интензивну његу и да му је опште здравствено стање добро, осим што је дехидрирао и показује знаке неухрањености.
Гомез је преживио хранећи се шећером и сувим грожђем које је имао са собом, као и храном коју је проналазио у планинским склоништима, наводи се у полицијском извјештају.
“Још не могу да вјерујем. Дошао је овдје и разговарао телефоном са својом супругом, мајком и кћерком. Био је веома узбуђен, али и исцрпљен”, рекао је Гиоја.
Гомез је нестао у мају, када му се током путовања покварио мотоцикл, након чега је одлучио да пређе Анде пјешке.
Он каже да је залутао када је пао густ снијег и потом остао блокиран на надморској висини од 3900 метара. Потрага за Гомезом прекинта је у јулу због сњежних олуја.
Гомез, који пати од срчаних и респираторних проблема, успио је да пређе Анде послије затварања овог подручја за излетнике 30. априла.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.
Најновије вијести из рубрике