Шпанија: Продавали лажне Ферарије

Aгенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Шпанија: Продавали лажне Ферарије

Шпанска полиција саопштила је у сриједу да је разбила мрежу превараната који су обичне аутомобиле преправљали тако да личе на моделе луксузних марки, попут Феррарија, и продавали их преко интернета.

Приликом претреса двије гараже у Валенсији ухапшено је осморо људи и заплијењено 19 возила - 17 лажних Ферарија и двије имитације Астон Мартина, наводи се у саопштењу.

"Наводно луксузни аутомобили рекламирани су на два вебсајта по цијени од око 40.000 евра по комаду, док би аутентичан модел у легалној продаји коштао и више од 200.000 евра", рекао је представник полиције.

Осумњичени су правили дјелове каросерије од фибергласа и израђивали лажне ознаке како би трансформисали аутомобиле. Они су превару довели до савршенства тако да је њихов крајњи производ, како у унутрашњем, тако и у спољашњем изгледу, до најситнијег детаља изгледао као оригиналан модел.

У саопштењу се не наводи да ли је неки купац заиста насјео на превару, јер заиста је невјероватно да би неко ко се одлучи за куповину аутомобила као што је Ферари био толико наиван.

 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.