Фото: Танјуг
МАДРИД - Шумски пожар који је горео шест дана и опустошио шуме у близини одмаралишта Коста дел Сол на југу Шпаније стављен је под контролу рано јутрос између осталог захваљујући и обилној киши која је помагала напорима ватрогасца, саопштиле су шпанске власти.
Пожар, који је од прошле среде спржио најмање 7.780 хектара "сада је под контролом", објавила је локална агенција за заштиту од пожара на свом налогу на Твитеру, преноси Ројтерс.
"Киша која је падала неколико сати била је најбољи савезник у интензивном и вредном раду ватрогасних јединица", изјавила је јутрос председница Андалузије Хуанма Морено.
Око 1.000 ватрогасаца је уз подршку 50 авиона радило на гашењу једног од најразорнијих пожара у последње време у Шпанији.
Подстакнут јаким ветровима прошле недеље, пожар се проширио планинским подручјем Сијера Бермеја изнад Естепоне, популарног летовалишта које посећују британски туристи и пензионери.
Већини од 2.000 евакуисаних људи од синоћ је дозвољено да се врате својим кућама, а према званичним подацима један ватрогасац је у четвртак погинуо гасећи пожара.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.