Фото: Сњежна олуја погодила Москву
Москва - Москву је данас погодила сњежна олуја који су паралисали саобраћај у руској престоници и довели до отказивања више од 150 летова.
Ниједан од три московска аеродрома није затворен, али су на свима забиљежена кашњења.
Како је пренела агенција АП, на аеродрому Домодедово, јужно од Москве, отказао је више од 100 летова.
Руска метеоролошка служба је саопштила да се очекује да ће за један дан у Москви пасти нешто мало више од 10 центиметара снијега.
Служба за праћење саобраћаја Јандекс је навела да је у рано преподне на улицама Москве саобраћајна гужва каква се иначе годишње ствара само повремено током саобраћајног шпица.
Да је велика гужва у саобраћају потврдио је и руски премијер Дмитриј Медведев који је рекао да је због тога неколико министара каснило на последњу сједницу владе ове године.
За разлику од неких западноевропских престоница, сњежне олује у Москви скоро никад не поремете функционисање јавног превоза или доведу до затварања ваздухопловног саобраћаја.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.