Фото: Сирија: У самоубилачком нападу 50 мртвих
Дамаск - У самоубилачком нападу аутомобилом бомбом у сиријској провинцији Хама погинуло је најмање 50 припадника снага безбједности лојалних предсједнику Башару ал Асаду, саопштила је сиријска Опсерваторија за људска права, преносе агенције.
- Борац из групе Нусра Фронт, која је сронда Ал каиди, дигао је себе у ваздух у Хами. Најмање 50 људи је погинуло - рекао је Рами Абделрахман, шеф Опсерваторије.
У међувремену, у експлозији у насељу Мазех у Дамаску рањен је велики број људи, јавила је сиријска државна телевизија.
- Терористи су извели експлозију у насељу које је у том тренутку било пуно људи - јавила је државна телевизија, додајући да је велики број људи повријеђен.
Борбени авиони војске лојалне сиријском предсједнику Башару ал-Асаду бомбардују главни град те земље Дамаск, јавио је дописник агенције “Анадолија”.
Борбени авиони гађали су циљеве широм Дамаска, а у нападима је причињена велика материјална штета.
Како јавља Организација за праћење поштивања људских права у Сирији у бомбардовању Дамаска убијено је 80 људи, међу којима деветоро дјеце.
Број страдалих диљем Сирије од јуче је досегао 179.
Револуционарни савјет Сирије саопштило је да су војни авиони по први пут “великим интензитетом бомбардовали периферије Дамаска, користећи бомбе на навођење и касатне бомбе”.
Сиријска новинска агенција САНА, јавила је како је у Aлепу, Дери, Хами и Дамаску уништено “више терористичких положаја”.
Предсједник Националног савјета Сирије Абдулбасит Сеyда, с друге стране, упутио је писано саопштење у којем је указао на критике упућене Савјету у смислу доношења погрешних одлука у одређеним тренуцима.
Он је напоменуо да су “такве врсте критика базиране на предрасудама”.
Национални савјет Сирије састаће се данас у Дохи, а два дана након овог састанка састаће се представници цјелокупне сиријске опозиције.
Као могући резултат састанка наводи се избор новог руководства које би требало представљати уједињену опозицију.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.