Сирија: Гранатирана насеља око Дамаска, погинуло 47 особа

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Сирија: Гранатирана насеља око Дамаска, погинуло 47 особа

Дамаск - Међународни опсерваториј за људска права са сједиштем у Лондону је саопћио да је у јучерашњим операцијама сиријске војске против побуњеника у тој земљи, у којима је кориштена и копнена и зрачна артиљерија, погинуло најмање 130 особа.

У саопштењу се наводи да је највише страдалих било у Дамаску, гдје је живот изгубило 47 особа, затим у граду Деyру'з Зору на истоку Сирије гдје је погинуло 26, у Халепу 21, Дери и Идлибу по девет, Хомсу седам, Хами четири, Кунеyтри три, те по двије особе у Градовима Лазкиyи и Раки.

Упоредо с тим, Сиријско револуционарно вијеће, представничко тијело сиријских побуњеника, саопштило је да је у јучерашњим артиљеријским нападима сиријске војске на дамашка насеља Думу, Харесту, Земелку и Тадамун у потпуности девастирано на десетине стамбених и пословних објеката, а да су оружани сукоби између сиријске војске и побуњеничке Ослободилачке војске Сирије настављени у Идлибу, Халепу, Раки и другим мјестима.

Siria Network News (СНН) је објавио вијест у којој се наводи да је након жестоких борби између сиријске војске и Ослободилачке војске Сирије у граду Дери, на југу Сирије, јутрос дошло до бомбашког напада у близини зграде Војне обавјештајне службе Сирије.

У снажним експлозијама двије аутомобилске бомбе стрдало је неколико особа и начињена велика материјална штета, наводи се у вијести СНН-а.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.