“Шарли Ебдо” објавио карикатуру: Краљица држи кољено на врату Меган Маркл

Г.С.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: “Шарли Ебдо” објавио карикатуру: Краљица држи кољено на врату Меган Маркл

Интернетом кружи фотографија насловне стране сатиричног француског часописа “Шарли Ебдо”, на којој су нацртане британска краљица Елизабета II и Меган Маркл.

Како се види, краљица Елизабета кољеном притиска врат Меган Маркл, при чему пише “Зашто је Меган отишла из Бакингемске палате?”, а у облачићу стоји одговор Меган Маркл који гласи “Зато што нисам могла да дишем”.

Подсјетимо, у недавном који су војвода и војвоткиња од Сасекса дали америчкој водитељки Опри Винфри, споменуто је неколико занимљивих чињеница о краљевском животу.

Меган Маркл је изјавила како су поједини чланови краљевске породице били забринути за то које ће боје коже бити њихов син Арчи, а говорила је и о томе да је помишљала на самоубиство.

Послије готово два дана ћутања, наспослијетку се огласила и Бакингемска палата, изјавивши да “им је жао што су Хари и Меган повређени”, али и да се “неких догађаја сећају другачије”.

Јасно је да овим цртежом аутор повлачи паралелу између недавних догађаја у вези са убиством Џорџа Флојда, афроамериканца чија је смрт подстакла велике протесте у САД управо под паролом “Не могу да дишем”.

Бурне реакције јавности је изазвала и ова карикатура - доста је негативних коментара који говоре о томе да је непримјерено користити смрт Џорџа Флојда у овом контексту.

Лист “Шарли Ебдо” је постао свјетски познат, због једног тужног догађаја. Наиме, 2015. године, група исламских екстремиста упала је у редакцију, усмртила 12 људи и ранила 11, због карикатуре пророка Мухамеда коју су сматрали “непримјереном”.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.