СAД: Подршка побуњеницима у Сирији

Aгенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: СAД: Подршка побуњеницима у Сирији

Вашингтон - СAД планирају додатно да помогну сиријским побуњеницима, најавила је америчка државна секретарка Хилари Клинтон, а пренијеле су агенције.

- Пажљиво ћемо размотрити шта бисмо могли још да урадимо - рекла је Клинтонова у Вашингтону, наводећи да СAД стално процјењују ситуацију у Сирији.

Она је такође рекла да су се СAД уложиле напоре да помогну опозицији у Сирији да опстане, али да је та опозиција дуго била неспособна да се сложи око визије будућности земље након рушења режима Башара ал-Aсада.

Предсједник СAД Барак Обама изјавио је 14. новембра да је охрабрен тиме што је сиријска опозиција формирала ново руководство, али је додао да СAД нису спремне да га признају као "владу Сирије у изгнанству".

 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.