Руске летјелице - довољна заштита снага у Сирији

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Руске летјелице - довољна заштита снага у Сирији

Вашингтон - Америчка војска процијенила је да је врста и број руских летјелица, које су у Сирији, довољна да заштити снаге те земље, рекао је данас амерички државни секретар Џон Кери.

Он је истакао да би, зависно од дугорочних одлука Русије, присуство руских летјелица у Сирији могло да изазове питања о намјерама Москве.

Према његовим ријечима, иако САД и Русија желе да "Исламска држава" буде поражена у Сирији, Вашингтон вјерује да подршка Москве сиријском предсједнику Башару ал Асаду привлачи стране борце који теже његовом одласку са власти.

Амерички државни секретар поновио је да су намјере Русије у Сирији нејасне и позвао Москву и Техеран да помогну у дипломатским напорима за окончање кризе.

Кери је изразио спремност САД да одмах крену са дискусијама о политичком рјешењу ситуације у Сирији. Он ће се наредне седмице на маргинама Генералне скупштине УН састати са својим колегама из Европе и са Блиског истока, укључујући Русију и Иран, ради разговора о покретању мировних преговора у Сирији.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.