Руска војска први пут из Москве управљала дроном у Донбасу

Спутњик
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Спутњик

МОСКВА - Оператор руског ударног дрона „Овод” први пут је уз помоћ новог система управљања „Орбита” погодио украјинску мету код Часовог Јара у ДНР, док се сам налазио у Москви, преноси дописник Спутњика.

Посада беспилотне летјелице из бригаде „Еспањола”, која се налазила у зони борбених дејстава код Часовог Јара у ДНР, припремила је ударни дрон из породице „Овод” за борбени лет. 

Оператор дрона, који се у том тренутку налазио у Москва-Ситију, преузео је управљање беспилотном летјелицом и подигао је у ваздух уз помоћ система „Орбита”.

Група војника и инжењера која се налазила код Часовог Јара служила је као веза и навигатор за операторе у Москви. Дрон „Овод”, којим се управљало из Москве преко система „Орбита”, прелетио је више од 11 километара од мјеста полијетања до циља и успјешно га погодио. 

Уништење циља у зони Специјалне војне операције потврђено је снимцима објективне контроле које је забиљежио извиђачки дрон.

Конструктори "Орбите" су истакли да ће нови систем омогућити извођење напада дроновима, издавањем команди са било ког мјеста у свијету.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.