Фото: Руска држава преузела контролу над "Данон Русија" и удjелом Карлсберга у Балтику
МОСКВА) - Руска држава преузела је контролу над руском подружницом француског произвођача јогурта "Данон" заједно са удjелом данске компаније "Карлсберг" у руској пивари "Балтик", наводи се у указу који је предсjедник Русије Владимир Путин потписао данас.
У уредби се истиче да су удијели страног власништва у "Данон Русија" и пивари "Балтик" стављени под привремени менаџмент руске државне агенције за управљање имовином - Росимушћество.
Овај потез долази након што су руске подружнице њемачког "Унипера" и финског "Фортума" стављене под државну контролу у априлу, пренио је Ројтерс.
Кремљ је тада упозорио да би могао да привремено преузме више имовине западних држава као одмазду за потезе против руских компанија у иностранству.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.