Ромни побједио у Мичигену и Аризони

Agencije
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Ромни побједио у Мичигену и Аризони

МИЧИГЕН - Републикански предсједнички кандидат Мит Ромни убједљиво је побиједио у Аризони са 47 према 27 одсто гласова у односу на Рика Санторума, док је у Мичигену било неизвјесно, али је Ромни ипак тријумфовао резултатом 41 према 38 одсто, јавиле су агенције.

Побједе за бившег гувернера Масачусетса имају већи значај од самог броја делегата које је добио, и стављају га поново у лидерску позицију међу републиканцима пред Супер уторак, када ће се 6. марта одржати можда и одлучујући избори у десетак америчких савезних држава.
- Спреман сам да водим партију до побједе и нашу нацију до напретка, јер је ово је кључно вријеме за Америку - истакао је Ромни, обраћајући се присталицама након синоћње побједе.
Ромни је освојио свих 29 делегата на изборима у Аризони, гдје према правилима побједник добија све, док ће у Мичигену гласови бити подијељени пропорционално.
У Мичигену је треће мјесто заузео тексашки конгресмен Рон Пол са 12 одсто гласова, док је посљедњи био некадашњи предсједавајући Представничког дома Конгреса Њут Гингрич са седам одсто освојених гласова.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.