Фото: Танјуг
ТИРАНА - Премијер Албаније Еди Рама изјавио је данас да је Отворени Балкан усмјерен ка већој трансформацији региона у име мира, просперитета и будућности свих грађана западног Балкана и најавио да ће сљедећи самит посвећен тој иницијативи бити одржан у фебруару у Сјеверној Македонији.
''Наставићемо са Отвореним Балканом, али ће свако од нас наставити да интегрише своје земље у ЕУ без обзира на то шта други кажу или су против ове иницијативе и постављају препреке на нашем европском путу'', рекао је Рама у Тирани на заједничкој прес конференцији са предсједником Србије Александром Вучићем и премијером Сјеверне Македоније Едијем Рамом.
Има нешто што је типично балканска ствар, навео је албански премијер и додао:
"У Србији кажу да предсједник Вучић ради на великој Албанији, у Албанији мене оптужују да радим за велику Србију, али оно што је истина је да свако од нас ради на већој трансформацији у име мира, просперитета и будућности свих нас, а нарочито наше дјеце'', поручио је Рама.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.