Ракетни удар на Кијев, пожари на више локација

Танјуг
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Ракетни удар на Кијев, пожари на више локација

КИЈЕВ - У јутрошњем руском ракетном нападу на Кијев, једна особа је погинула, а девет је повријеђено, од чега је четворо хоспитализовано, саопштио је градоначелник украјинске престонице Виталиј Кличко.

 

Према подацима Војне управе града Кијева, руске трупе су јутрос извршиле напад, како се сумња  ракетама „кинџал” из авиона МиГ-31К и балистичким пројектилима типа „искандер/КН-23”, преноси Укринформ.

Напад је изазвао пожаре широм града, рекао је раније начелник кијевске војне администрације Сергеј Попко.

Украјинска противваздушна одбрана дејствовала је због ракетног напада на Кијев, саопштили су раније локални званичници и ваздухопловство.

Како је саопштено, на целој територији Украјине проглашена је ваздушна узбуна због ракетне пријетње, наводи Укринформ.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.