Путин, Трамп и папа међу најутицајнијим

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Путин, Трамп и папа међу најутицајнијим

Вашингтон - Амерички часопис "Тајм" направио је листу 100 најутицајнијих личности свијета, а у категорији "лидери" нашли су се руски предсједник Владимир Путин, амерички предсједник Доналд Трамп, лидер Сјеверне Кореје Ким Јонг Ун, турски лидер Реџеп Тајип Ердоган, као и папа Фрањо.

Са њима су се у истој групи нашли и предсједник Филипина Родриго Дутерте, предсједник Колумбије Хуан Мануел Сантос, оснивач "Викиликса" Џулијан Асанж, предсједник Кине Си Ђинпинг, премијерка Велике Британије Тереза Меј, премијер Индије Нарендра Моди, ирански генерал Касем Сулејмани и други.

Цијели попис објављен је на интернет страници часописа, а о свакој личности написана је колумна.

Занимљиво је да је аутор колумне о Путину бивши предсједник СССР-а Михаил Горбачов. Он је одао признање Путину што је сачувао руску државу и економски је ојачао.

- Суочивши се са кризом коју је наслиједио од свог претходника, предсједник Владимир Путин успио је стабилизовати ситуацију, очувати руску државу и ојачати њену економску позицију - пише Горбачов.

Он, такође, указује на потребу за промјену система власти у Русији и увјерење да Москва може успјети "само кроз демократију".

На листи часописа "Тајм" је пет категорија - "пионири", "умјетници", "иконе", "дивови" и "лидери".

На листи су се нашле и бројне личности из свијета забаве, а међу њима су, између осталих, Ема Стоне, Деми Ловато, Ед Ширан,  Рајан Рејнолдс,  Маргот Роби, Џејмс Корден, Алиша Киз и Џон Леџенд.

Иванка Трамп

У разним областима на попису 100 најутицајнијих људи на свијету нашли су се и кћерка америчког предсједника Иванка Трамп и њен супруг Џаред Кушнер, који су сврстани у категорију "пионири". У категорији "дивови" нашла се и шеф Система федералних резерви САД Џенет Џилен. 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.